logo MVTV.cz

Malé fotbalisty přišel podpořit jednatel Ašských lesů

Malé fotbalisty přišel podpořit jednatel Ašských lesů
Sport Ašsko

Fotbal patří bezesporu k nejpopulárnějším nejen ve světě, ale také v České republice. Tisíce hráčů hrají soutěže na různých úrovních a nejisté, že budoucnost českého fotbalu je ve výchově mládeže.

Nejvyšší soutěž v našem regionu hrála před časem Jiskra Hazlov, která postoupila do divize. Její ašská „jmenovkyně“ sestoupila z krajského přeboru Karlovarského kraje a v nižší soutěži si zatím nevede zrovna nejlépe. Odborníci poukazují na nutnost obnovy profesionálnější práce s těmi nejmenšími. Se zajímavým nápadem v současné době koketují Ašské lesy s.r.o. Firma, která má na starosti správu městských sportovišť, hledá cestu, jak přilákat ke sportu, tedy nejen k fotbalu, více dětí.

Ve středu 29. ledna 2014 přivítal hosty na tréninku fotbalového „potěru“ jednatel Ašských lesů Jiří Červenka a osobně malým hráčům předal nové míče a rozlišovací dresy. Pan Červenka řekl i pár slov k rodičům a případným dalším zájemcům o umístění dětí do nově vznikající fotbalové akademie:

„Nechceme být někomu konkurencí, nechceme nahrazovat práci jiných oddílů. Jsme zde pro děti. Chceme, aby zde vznikla svébytná sportovní akademie, která přivede děti k aktivnímu sportování. Naším přáním je, aby děti i rodiče brali sportování vážně a zodpovědně. Chceme těm nejlepším pomoci nalézat cestu, jak se v daném sportu uplatnit. K tomu je potřeba kvalitní zázemí, kvalitní trenéři. Je třeba mluvit o stravování dětí, životosprávě. A především chceme děti vést ke slušnosti, ke smyslu pro fair play, k dodržování pravidel, k úctě a pokoře. Věřím, že trenéři jsou k tomu dostatečně kompetentní. Budeme se snažit zvyšovat nejen fyzickou připravenost, ale také psychickou odolnost dětí, vůli po vítězství. Mám zkušenost z motokrosu. V týmu jsme začínali s malými kluky, se kterými jsme se dokázali propracovat až k účasti na mistrovství světa. Pochopil jsem, že bez profesionálního přístupu, nelze očekávat výsledky.“

Realizační tým začal pracovat. Trénuje pan Houdek s panem Burdou. Intenzivně se budou věnovat hledání a výchově talentů.

„Naším cílem není jen postavit silnou jedenáctku malých fotbalistů a hned vyhrávat nad všemi okolo. Chceme vychovat zodpovědné sportovce, kteří ví, že existuje také rodina, škola,přátelé a rovněž nutnost pravidelně trénovat, pokud chci něco dosáhnout,“ shrnul závěrem Jiří Červenka.

Na tréninku ve sportovní hale na Kelleru měli rodiče možnost vidět trénink pod vedením pana Houdka. Byl čas i na případné dotazy. Vedení Ašských lesů chce zároveň rozvíjet využívání bohatého potenciálu místních sportovišť. Dalším krokem bude podle Jiřího Červenky hledání způsobu, jak navrátit do Aše sportovní plavání.

Miroslav Všetečka

Rio 07.02.2014 07:48

Top Team :-)

Martin 07.02.2014 08:03

Děkuji všem co podporují tento tým..

simovic 08.02.2014 10:54

Dobrý den.Nějaké info.- kdy probíhá nábor dětí,od kolika let,kontakty?Děkuji.Šimovič.

Kaloušová 17.02.2014 17:30

Zajímalo by mne, jestli jde o oddíl. Ptám se proto, že vnuk hraje za ml. přípravku TJ Jiskra Aš a celý podzim absolvoval kromě tréninků i deset turnajů - Lipová, Teplá, L. Kynžvart. I teď v zimě mají halové turnaje. Je registrovaný. Trochu nerozumím tomu, s kým bude tenhle nový oddíl měřit své síly? Nic ve zlém, ale zdá se mi, že Aš je malé město na to, aby se tu hráči ještě "drobili" na další oddíly. A co se týče zázemí sportovišť, to je dost ubohé. Šatny na Tyršáku, to je ostuda. V žádném jiném městě, kam jsme jezdili, nejsou horší. Prosím, osvětlete mi někdo znovu celou tu anabázi převodu majetku z Jiskry na město. Jestliže k tomu dojde v roce 2018 (Tyršův stadion), tak se ještě dlouho nebudou moci hráči pořádně umýt a převléknout. Nebo bude mít Jiskra na vylepšení? Co si o tom mají myslet přespolní ? Kde je zakopaný pes?

Martin 17.02.2014 19:53

Vždyť víte, že Jiskra byla tunelována a vytunelována. Už se o tom hodně diskutovalo. A kdo je v kriminálu? Čí kamarádi měli k majetku legální přístup?

Dana P. 17.02.2014 19:56

Tak jak by měly vypadat šatny a veškeré zázemí pro sportovce, když byly peníze ukradeny?

Přidat nový komentář