logo MVTV.cz

Volby 2014: Jiří Červenka (ODS) a Jakub Kotal (Piráti a Zelení)

MALÉ VELKÉ ROZHOVORY Ašsko

Pozvání do dalšího dílu předvolebního speciálu přijali kandidáti do zastupitelstva města Aše, Ing. Jiří Červenka (ODS) a Jakub Kotal, DiS. (Piráti a Zelení).

Vítězslav Kokoř 23.09.2014 08:29

Pro Jakub Kotal. Myslím, že finanční podpora sportu, ale i kultury by ve městě měla být určována dle toho, co od této podpory město očekává. O kultuře nic nevím, ale se sportem nějaké zkušenosti mám. Pokud budete vnímat sport pouze jako prevenci kriminality, potom rozumím tomu, že chcete podpořit pouze mládež a trenéry. Nicméně ne všechny sportovní oddíly se zabývají pouze hlídáním dětí, některé skutečně zvyšují jejich sportovní výkonnost, které se projeví kvalitními sportovními výsledky jak v mládežnické, tak později v dospělé kategorii. Pro každé ambiciózní a moderní město je spojení sportovní prezentace odchovanců přínosem. Čím vyšší soutěž a výsledky, tím větší reklama pro město.

Jakub Kotal 23.09.2014 10:33

Dobrý den, bohužel jsem to nedokázal vysvětlit přímo v rozhovoru. Především bychom tímto krokem podpořili sporty a sportovní aktivity "menšinové". Jedním z příkladů budíš břišní tance, které fungují na Kelleru. Ženy, které tam chodí nejsou členkami žádného oddílu a každou hodinu si platí zvlášť 40,- kč. Zázemí poskytují Ašské lesy. V tomto způsobu nabízení sportovních aktivit odpadá jakákoliv administrace a nutnost řešit dotace s městem atd. Mohlo by to tedy dodat více odvahy lidem, kteří by zde rozjeli další sportovní aktivity a rozšířili tak nabídku (napadá mě např. Frisbee, Capoeira...). Další výhodou tohoto modelu je, že již nepůjde příspěvek za členem, který se nechá zaregistrovat a po dvou trénincích to vzdá. Peníze se v takovém případě samozřejmě městu nevrací. A abych přímo reagoval na Váš komentář. Rozhodně nevnímám sport pouze jako prevenci kriminality a nevnímám sportovní oddíly jako školky. To, že sportovní oddíly zvyšují sportovní výkonnost je doufám standardem, nikoliv argumentem. Myslím si také, že opravdu velké talenty rychle přerostou svým oddílům přes hlavu a jejich další podpora je více méně individuální a soukromá. Stejně jako může být v těchto případech individuální podpora města. Zaklínání se reklamou městu mi nepřijde jako dostatečný argument s ohledem na nynější praxi a s ohledem na to, že sportovci jsou především individuální osobnosti. Jakub Kotal

Vítězslav Kokoř 23.09.2014 11:03

Děkuji za odpověď. Váš komentář mi pomohl v rozhodování, koho volit.

Přidat nový komentář