logo MVTV.cz

Dark Side: P. O.

Dark Side Ašsko

Narozen 1991 v Chebu, vyrůstal v Aši, poté v Hranicích u Aše. Na jaře roku 2014 se po 3,5 letech vrátil z výkonu trestu odnětí svobody, který dostal za loupežné přepadení s ublížením na zdraví, které média prezentovaly jako ublížení s následkem smrti.

Studoval výpočetní techniku a elektrotechniku, ale ani jedno nedodělal, protože odešel od otce a Hrál v kapele Natajno na basovou kytaru, sportoval, jezdil na skateboardu, dělal bojové sporty. Na jaře roku 2014 se po 3,5 letech vrátil z výkonu trestu odnětí svobody, který dostal za loupežné přepadení s ublížením na zdraví, které média prezentovaly jako ublížení s následkem smrti.
Nechce mluvit o tom, co se stalo, ale z dostupných zdrojů se ví, že okradli s jedním spolupachatelem na ulici staršího pána, který po několika dnech zemřel – původně se myslelo, že kvůli následkům pádu, ale ukázalo se, že jeho smrt nesouvisela s činem P. O. Spolupachatel měl být odsouzen na 4 roky odnětí svobody, avšak nakonec dostal pouze podmínku.
Začal pracovat jako dělník. Cítil poloviční nevinu. Byl na vazbě na Borech, kde se jednou za den dostal na hodinu ven do kóje. Ve vězení se věnoval kreslení a hře na kytaru a vedl počítačový kurs. Po odsouzení byl převezen do Kolové u Kynšperka. Nejhorší byl přechod z vazby do vězení, kde ztratil soukromí, protože byl na patře i s 90 vězni. „Nehrál jsem v činu takovou roli a dlouho jsem nechápal, proč odsoudili jen mě.“ „Každou zkušenost beru jako zkušenost. Budu mít v budoucnu větší šanci se vypořádat se složitými situacemi. „Ve vězení je to jednoduší. Máš postaráno o jídlo, oblečení atd. Máš řízený rozvrh dne. Ale neexistuje to, že bys ve vězení od problému odešel. Problémy se tam musí vyřešit.“
„Mám otevřený obzory, nechci nic uzavírat.“
P. by chtěl ještě studovat výpočetní techniku.
Usínání ve špatným světě probuzení ve zlý době
ve vzduchu beznaděj co vdechneš a máš jí v sobě
zoufalá situace nutí k zoufalým činům
špatnej vliv otců vštěpovanej synům
známej najde východisko teď je ten den
aniž bys tušil že se změní ve zlej sen
ve víru menšího zla k vlastnímu dobru
na výběr někdy není když člověk nemá oporu
co mělo jít hladce se ale obrovsky zvrtlo
velkej černej mrak v mžiku zakryl zbylé světlo
přítel podmínka já 3 a půl roku a můžu bejt rád
spravedlnost je prý slepá o tom si nech zdát!
z minuty jsou hodiny a z hodiny pak roky
čím dyl člověk sedi, tak myslí jenom na ty
co vždy stali za nim co mu kdysi pomahali
na rodinu na mamu, na tátu a taky svý známí
Život je takovej jsou dny kdy se ti nedaří
všechno jde z kopce a ty už na to nestačíš
na všechno si sám, věmuješ se svoji práci
platíš si tím pobit špinavy věznici
navštěvy, odchody, nechutny obědy
propustka z vězení je vysvobození
mříže, tma, bolest chlad
ted už si volnej jako pták
Po 3 a půl letech sem na svobodě, zase mezi lidma
všechno vnímám jinak už nade mnou není jen tma
sluneční paprsky, krajina město a ruch kolem
spousta vzpomínek na to co bude až vylezu ven
můžu se pohybovat bez mříží kolem sebe
můžu zvednout hlavu vzůru a vidět modrý nebe
zajít na pivko užít si čas kterej mi tekl mezi prsty
konečně pochopit hodnotu života a jeho cesty
10 minut tam je jako tady10 hodin
3 a půl roku je za mnou i když to pořád vidim
a tak chodim a přemýšlim a snažim se dál žít
chci využít čas kterej mám a neustále dál jít
a z toho co se stalo si tak ponaučení vzít

...

hudba: Petr Nikodem
texty: Aleš Strnad, Roman Olah, Václav Bříza
kamera: Petr Všetečka
režie, střih: Petr Všetečka
vyrobila: MVTV.cz

Marek Porubský 21.01.2015 20:40

Chudáčku osobně bych tě zatloukl do země, být to někdo z mojí rodiny.Nepobírám tě co tu mluvíš, že za nic nemůžeš,ty chudák, ty muzikant, tolik lidí co jenom v Čechách je na tom hůř než ty si kdy byl a nezachovali se tak, aby okrádali starý bezbranný lidi!!!

MARCEL 22.01.2015 15:00

asi budu brečet !!! delas si srandu do prdele sahnout na starsi osobu mocky proc ste to neskusili na nekoho jiného byste dostali jak psy fakt dojemnej pribeh .. marek ma pravdu byt to z rodiny taky bych vas dokopal mrsiny '''!!!!!!

Pavel 22.01.2015 15:27

Taky mě to hrozně rozněžnělo... Já v 19ti chodil při studiu makat na noční do Makra. Nevím proč, ale přestože jsem po cestě potkával dost starejch lidí, nikdy mě ani na vteřinu nenapadlo někoho okrást. Napíšete o mě taky song??? Nebo nejsem dostatečně Dark? Tenhle člověk by měl měl mít dost zdravýho rozumu na to, aby raději dobrovolně chodil kanálama a ne se ukazovat v TV. A pánové z DSC mají asi taky zbytečně moc volnýho času...

Martin 22.01.2015 17:45

Za takto odporný zločin bych se přinejmenším styděl až do smrti. Dělat ze spoluaktéra takovéhoto svinstva ublíženou oběť justiční zvůle (byť si myslím, že spolupachatel dostal směšně malou sazbu) jest na mě silná káva...

Karel 22.01.2015 17:46

maximální souhlas s panem Porubským ........přepadnout člověka kvůli 50-ti kč? ......loupežné přepadení ne? když někoho přepadneš a okradeš to je co? hra na babu?(navíc s následkem smrti) ostuda.....nemám slov.....navíc mvtv z něho dělá rádoby očištěného ... navíc necítí vinu to svědčí o jeho chladnokrevnosti....fuj..informační hodnota této reportáže je nulova....palec dolů!!!!!!

petr vsetecka 22.01.2015 21:35

Z nikoho nic nedelame. Pokladali jsme otazky a tazany odpovidal. Na zaklade odpovedi byl napsan text pisne. Nekdo nikoho nelituje, nikdo nikoho nechvali, ale ani neodsuzuje. Emocionalni podtext dotvari hudebni podklad. Jinak je to pouze vypoved cloveka, ktery neco udelal a nejak to dnes vidi. Nic vic, nic min. Obrazek ale, at si udela samozrejme kazdy sam. Preji prijemne dny a malo nalepkovani do zivota

avi 23.01.2015 07:55

Je to tak,kazdy si musi se svym svedomim a se svou vinou vyporadat sam.A neni na nas soudit takoveho cloveka,od toho jsou jini.Je mozna,ale k zamysleni proc to takovy kluk udela a proc kolem nej nebyl nekdo,kdo by mu ukazal cestu zivota spravnym smerem,treba prave ta jeho rodina,ktera ho hodila pres palubu.Je potreba i z takovych zivotnich exesu se poucit.

x 23.01.2015 14:47

Proč to udělal? To musí vědět hlavně on sám. Každopádně by měl mít alespoň půl mozku v hlavě a nelézt před kameru. A doufat, že se z jeho příběhu někdo poučí? Poučil se někdy někdo z chyb ostatních? Poučily se někdy děti, když jim rodiče říkali: nedělej to a to, protože já to už kdysi udělal a nedopadlo to dobře??? To by tahle společnost byla někde úplně jinde. To, že to MVTV natočí, nevyřeší vůbec nic. Pokud se MVTV a DSC chtějí dělat zajímavějšími a zvyšovali si sledovanost (k ničemu jinému tenhle konkrétní příspěvek ani sloužit nemůže), tak by si měli asi vybírat jiné protagonisty. Nevím, jak by se Ašáci tvářili, kdyby udělali rozhovor s tím magorem co v Kamenné osadě ze žárlivosti zavraždil svou přítelkyni a matku svého dítěte. Vždyť přeci jen klademe otázky a tázaný odpovídá. Z nikoho nic neděláme... A drsný hiphopeři k tomu nazpívaj drsnej a smutnej song o drsným životě... Vzdyť tady v Aši je takový množství osudů... Co třeba takovej Lukáš Jurčík, kterýho nedávno málem podobnej magor přivedl na krchov? Nebo Vašek Mojdl, kterýmu ve 20ti zjistili roztroušenou sklerozu? Jak jemu to asi změnilo život? Pan Skřivan, kterej přežil 3 smrtelný nemoci naráz... Paní Kaloušová...

Avi 23.01.2015 15:23

????????????????

Kaloušová 23.01.2015 16:58

Taky nerozumím tomu konci - paní Kaloušová

x 23.01.2015 18:37

Myslel jsem tím vaše životní peripetie s dcerou. Nebo třeba Petr Kubín, kterej ve 20ti přežil bouračku a rázem se mu taky změnil celej svět.

Kaloušová 23.01.2015 19:11

Aha.

David 24.01.2015 15:06

Až jsem zamáčkl slzu, o rádoby kulturní formě ani nemluvím. Co tím chce autor říct? Abychom hledali pochopení a toleranci? Leckdo má těžký život, ale ne každý půjde oddělat člověka kvůli pár korunám. Podle reakcí v této diskuzi soudím, že nejsem sám, koho takový příběh nedojímá ani vlastně nezajímá - jeho činy, jeho odpovědnost. Věřím, že je v našem okolí mnohem více zajímavějších lidí, kterým byste měli dávat prostor, jenže to by asi nebylo to pravé "dárk sajt". Těmito "dark" příběhy jen umocňujete obraz Aše jako absolutní díry víc než by bylo nutné.

Aleš,,XDog,,Strnad 26.01.2015 10:20

Zdravím, budu odpovídat na komentáře celkově a také pak na komentáře hrdinsky podepsané jménem x, a pak také na komentáře které na začátku napsal Pavel a nedávno David. Všechny tyto dokumenty včetně hudební tvorby s tím spojené nejsou vytvořeny za účelem zvýšení sledovanosti, nadržování určitým osobám nebo našeho zviditelnění jako skupiny- DSC. Jde o to, aby si lidi uvědomili kolik různých příběhů se dá nalézt kolem nás. A právě názor každého z vás je ten obraz kterým to vidíte vy. Jde o to, aby si lidé uvědomili kdo všechno tu s námi žije. Je určitě nespočet zajímavějších příběhů, ale vybrány byly tyto. A opravdu to není pošpinění ani města Aše ani žádného jiného. Příběhy nejsou jen z Aše. Navíc název Dark Side je název skupiny DSC( Dark Side Crew) a příběhy nejsou jenom Dark nebo temné. Je to pohled každého z vás a každý si tak utvoří svůj názor. Podobný projekt se prozatím nikomu jinému nepodařilo udělat a právě pochopení toho co každý z těchto lidí prožil je účel celého projektu. Jde o zamyšlení nad tím, zda (podle dalších příběhů, které budou následovat) je každý feťák špatný, každý člověk který žije jen podle svého bez vlivů okolí podivín, atd. Ano ,mohli jsme vytvoři nic neříkající písně, které se nesou v podobě chytlavých melodií a textů o ničem jak tomu v dnešní době v mnoha případech bývá. Vybrali jsme osudy lidí, kteří jsou kolem nás. A pokud některým příjde, že nemáme co dělat, tak veřte, že tento projekt nejen pro nás má smysl a možná by jednou za čas bylo dobré se nezamýšlet jen sám nad sebou, ale otevřít oči a pochopit co se kolem nás děje. A pokud vás tento příběh jak píšete nezajímá nebo nedojímá - tak proč máte potřebu se k němu vyjadřovat?!.. Zbývá 6. příběhů. Pokud máte nápad na jiné, lepší, zajímavější příběhy, ničemu se nebráníme, naopak. Díky za jakýkoliv názor a věřím, že to někomu bude přínosem, to je totiž podstata celého projektu Dark Side. S pozdravem a přáním hezkého dne, Aleš,,XDog,, Strnad - DSC.

NOComent 26.01.2015 18:24

Tak Jsem se tedy zamyslel, ANO každý feták js špatný !!!, jen ubožák šáhne po fetu, on to udělal v 19ti a shazuje vinu na otce?? co si o sobě myslí? házet špínu na rodiče ( asi ho málo řezal jinak by si to nedovolil udělat ) . když to vemu podle sebe tak já v 19ti měl práci a brigádu k tomu abych utáhl ponájem atd.., a nejsem sám kdo tak pracuje. Námět na dalí repotáž dejte sem tu šlapku z mokřin OLINU :-D bude to 100x lepší, než tyhle grázlové, akorád dokážou vytočit a né aby je člověk litoval tyhle reportážě jsou k pláči a celé DSC s nima

avi 27.01.2015 07:23

Zkratka jsi nepohopil, co svym komentarem ti Strnad-DSC chtel rict a vysvetlit,takze uz radeji se svymi prispevky neunavuj ostatni, je v tobe hodne zasti, a proto nemuzes pochopit tento klip a potazmo ani tuto diskuzi.

Iva Kárníková 27.01.2015 10:08

Každý si zaslouží novou šanci i Petr.

Tomáš 27.01.2015 18:45

Docela se bojím vyjádřit svůj názor, aby mě tu někteří chytřejší jedinci neukamenovali

michala 28.01.2015 09:18

Marek Porubský? Bejt tebou tak se neozývám, kdo seděl v base, kdo mlátil lidi na potkání, kdo fetoval, komu fetuje stará a tahá se tady po Aši,kdo ví s kým, a nestará se ani o svoje dítě? a ty tady chceš někoho soudit? tak bud soudnej sám k sobě a dej si život do pohody, tak jako se o to snaží Petr.

KaxaK 28.01.2015 12:33

Jedna sračka vedle druhý pání rapeři....jentak dál :D ale tak hlavně že takovej projekt se nikomu nepodařilo udělat......a možná to je dobře že se to nikomu nepovedlo. Ani vám se to zatim nedaří :D :D To co děláte není hip-hop........je to spíš dokumentární cyklus TV Barandov :D

taky petr čau 30.01.2015 10:06

pěkný video už jen že to natočil je od něj krok dopředu.myslím že to něco naznačuje ,že ví že udělal chybu a chce se změnit nikdo není svatej a já ho nesoudím.a sem rád že si můžu vyslechnout jeho příběh .tak jo pěknej den vám všem zdar

Sweagowax 20.09.2020 02:52

best online casinos <a href=" http://onlinecasinouse.com/# ">slots for real money </a> vegas slots online http://onlinecasinouse.com/#

glulse 01.03.2024 20:35

<a href=http://prilig.top>priligy</a> Olivia fDnbyTRJoQ 6 4 2022

Awaindy 20.04.2024 07:46

<a href=http://sildenafi.sbs>what does viagra do to you</a> By the way, an over the counter form of oxybutynin is now available for women under the brand name Oxytrol

Přidat nový komentář